БК Черно море започна новия сезон с домакински успех срещу Ямбол

21:06, 09.10.2022
Снимка: БФ Баскетбол

Баскетболният отбор на Черно море Тича стартира по отличен начин новия сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ), надигравайки със 107:87 като домакин състава на Ямбол.

Варненци не оставиха никак шанс на своите съперници и успяха да зарадват новия си треньор Кирил Болшаков с успех в дебюта му.

Домакините започнаха много силно срещата и още в края на първата четвърт имаха аванс от 13 точки при 32:19.

Преднината на Черн море продължи да се увеличава и във вторите 10 минути, а в началото на третата четвърт вече бе достигнала 24 пункта при 59:35.

До края варненци нямаха проблеми и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех, като най-полезен за победителите стана американското крило Аверил Угба с 25 точки, 9 борби и 4 асистенции. На косъм от "трипъл-дабъл" пък остана капитанът на "моряците" Мартин Коцев - 20 точки и по 9 борби и асистенции.

За гостите от Ямбол пък звездата Павел Маринов се отчете с 31 точки, но това не помогна на неговия тим да избегне поражението.