Боряна Калейн и Стилияна Николова останаха без медали във финала на обръч на световното във Валенсия

боряна калейн стилияна николова останаха без медали финала обръч световното валенсия
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
22:46, 23.08.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Боряна Калейн се класира на четвърто място, а Стилияна Николова зае осма позиция на финала на обръч на 40-о световно първенство по художествена гимнастика в Испанския град Валенсия.

Европейската шампионка в многобоя от Баку 2023 Калейн, което днес има рожден ден, изигра стабилно композицията си и беше оценена с 33.950 точки (17.400 за трудност), 8.300 за артистичност, 8.250 за изпълнение).

Стилияна Николова допусна грешки в изпълнението си с обръч и с 32.350 точки (16.600, 8.050, 7.700) остана осма.

Световна шампионка на този уред стана Дария Варфоломеев (Германия) с 35.750 точки, пред София Рафаели (Италия) с 35.250 и Фани Пигницки (Унгария) с 34.050 точки.

Зала "Ферия Валенсия" е пълна почти до краен предел, а испанските фенове подкрепят изключително силно българките.

Финалът на топка е по-късно днес отново с участието на Боряна Калейн и Стилияна Николова.

Крайно класиране, финал обръч:

1. Дария Варфоломеев (Германия) - 35.750 точки, 2. София Рафаели (Италия) - 35.250, 3. Фани Пигницки (Унгария) - 34.050, 4. Боряна Калейн (България) - 33.950, 8. Стилияна Николова (България) - 32.350

Стилияна Николова спечели бронз във финала на топка на световното по художествена гимнастика във Валенсия
Лоренцо Мичели: Нека не слагаме лимити в нашата работа, ще видим до къде ще стигнем!