Бостън нанесе 28-ма поредна загуба на Детройт в НБА

Детройт Пистънс изравни рекорда на Филаделфия в НБА.

бостън нанесе поредна загуба детройт нба
08:57, 29.12.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Детройт Пистънс изравни рекорда на Филаделфия в НБА за най-много поредни загуби - 28, след като бе победен от Бостън Селтикс със 122:128 като гост след продължение.

Трикратните шампиони играха силно срещу отбор с най-добър баланс в Лигата, като в края на втората част водеха с 21 точки, но победата отново им се изплъзна. Домакините наваксаха пасива си в третата четвъртина (35:16), а след финалната сирена резултатът бе равен и се играха допълнителни пет минути, в които Джейсън Тейтъм и компания надделяха.

Тейтъмс завърши с 31 точки, 10 асистенции, 7 борби и 5 откраднати топки, центърът Кристапс Порзингис се отчете с 35 точки и 8 борби, а Дерик Уайт добави 23 точки. За Пистънс над всички отново бе Кейд Кънингам с 31 точки, 9 асистенции и 6 борби, а Джейдън Айви вкара 22 точки.

"Изключително горд съм с този отбор и какво показват те. Те чуват какво ли не за нашия отбор, но продължават да показват сърце. Рано или късно това ще се отплати", коментира треньорът на Детройт Монти Уилямс.

Бостън Селтикс е лидер на Изток с 24 победи и 6 загуби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:

Бостън - Детройт 128:122 след продължение
Чикаго - Индиана 104:120
Минесота - Далас 118:110
Ню Орлиънс - Юта 112:105
Денвър - Мемфис 142:105
Голдън Стейт - Маями 102:114
Портланд - Сан Антонио 105:118
ЛА Лейкърс - Шарлът 133:112