Ботев Пловдив отпадна от ЛК, след като инкасира по един гол в края на двете полувремена

21:59, 28.07.2022
Чете се за: 02:07 мин.
ботев пловдив отпадна инкасира един гол края полувремена
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Отборът на Ботев Пловдив допусна поражение с 0:2 при визитата си на АПОЕЛ Никозия мач-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Резултатът на стадион „ГСП“ в Кипър бе открит в добавеното време на първата част, когато десният краен бранител на домакините Исам Чеабаке стреля от дъгата на наказателното поле на „канарчетата“, а топката рикошира от ръката на защитника на българския тим Виктор Генев и влетя в обратния далечен долен десен ъгъл на вратата, пазена от Хидайет Ханкич.

Крайният резултат оформи резервата Йоргос Ефрем, който матира за втори път в срещата тима на Ботев Пловдив с гол в последните секунди на редовното време, дошъл след прецизно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле на гостите от Пловдив.

Така с общ резултат от двете срещу 0:2, съставът на Азрудин Валентич приключи участието си в европейските клубни турнири през тази година.

Много е вероятно самият треньор на „жълто-черните“ да напусне, тъй като това е четвърто поражение за Ботев от пет изиграни срещи. Босненският специалист заяви, че ще вземе окончателно решение за бъдещето си именно след мача с АПОЕЛ. Най-вероятно „канарчетата“ ще имат нов старши треньор.

Левски елиминира ПАОК след равенство в Солун и даде старт на нова европейска приказка
ЦСКА разгроми Македония ГП на "Армията" и продължава напред в Лигата на конференциите