Брага обърна Унион насред Берлин със страхотни голове за първи успех в ШЛ през този сезон

21:57, 03.10.2023
Чете се за: 02:25 мин.
брага обърна унион насред берлин страхотни голове първи успех сезон

Португалският Брага надигра драматично с 3:2 като гост състава на Унион Берлин в среща от група "С" на тазгодишното издание на Шампионската лига.

За "железните" това бе историческо първо домакинство в надпреварата и въпреки че те трябваше да изиграят мача на "Олимпиящадион" вместо в своя дом - "Стадиона на старото лесничейство" момчетата на Урс Фишер определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с поне точка от тази среща.

През първото полувреме немският тим беше по-добрият на терена и логично успя да поведе с 2:0 след две бързи попадения на капитана Шералдо Бекер в 30-ата и 37-ата минута, а освен това и гол на Робин Госенс бе отменен.

Малко преди почивката обаче Сику Ниакате върна гостите в битката, разписвайки се отблизо на празна врата за 1:2.

Скоро след подновяването на играта феноменално изпълнение на Брума от дистанция смълча трибуните на Олимпийския стадион в Берлин, носейки равенството в резултата - 2:2.

Така се стигна до добавеното време на срещата, в което отбраната на Унион и стражът Фредерик Рьонов капитулираха за трети път, а големият герой за Брага се казваше Андре Кастро, който с прецизен диагонален изстрел по тревата донесе победата за своя тим.

По този начин португалците записаха първия си успех през този сезон в турнира и с актив от 3 точки заемата 3-ото място в група "С", докато "железните" са на дъното без актив.

Другият двубой от тази група тази вечер противопоставя един срещу друг фаворитите в потока Наполи и Реал Мадрид, които ще играят на "Естадио Диего Армандо Марадона" в Неапол.