Брага победи Порто и спечели място в Лига Европа

13:54, 26.07.2020
Чете се за: 00:51 мин.
Европейски футбол
брага спечели порто спечели лига европа

Отборът на Брага постигна обрат срещу шампиона Порто и спечели с 2:1 в среща от последния кръг на португалската Примейра лига.

Матеус Урибе даде аванс на гостите още в 6-та минута, но през втората част домакините постигнаха пълен обрат след интервенциите на Рикардо Хорта и Франсерджо. Успехът на Брага бе задължителен, за да има отборът шанс за място в групите на Лига Европа догодина и това бе реализирано след победата на Бенфика над Спортинг Лисабон със същия резултат.

Вторият и третият в таблицата преди началото на последния кръг за сезон 2019/20 предложиха непомалко вълнуващ сблъсък, като Харис Сеферович изведе вече бившия шампион на страната след около половин час игра. Андраш Шпорар изравни за Спортинг през втората част, но в края на двубоя Карлос Винисиус донесе победата на Бенфика и изпрати Брага директно в групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Спортинг ще играе квалификационен кръг за влизане в ЛЕ, Бенфика ще играе такъв за участие в Шампионска лига, а Порто влиза директно в групите на ШЛ след шампионската си титла. Без евротурнири догодина остана тимът на Фамаликао, завършил наравно при гостуването на Маритимо – 3:3. Рио Аве пък спечели гостуването си на Боавища с 2:0 и по този начин измести съперника за петото място.

В неделя ще се реши и битката за оцеляване. Изпадналият вече Авеш гостува на борещия се да запази статута си Портимонензе, който е с 30 точки. С една повече е съставът на Витория Сетубал, който приема у дома Беленензеш, а Тондела – с 33 пункта, гостува на Морейрензе.

Още Европейски футбол

Шаби Алонсо остава в Байер Леверкузен и през следващия сезон, твърдят медиите в Германия
Чете се за: 00:47 мин.
Хърватия постигна убедителна победа над Египет във финала на FIFA Series в Кайро
11:59, 27.03.2024
Чете се за: 02:37 мин.