Бразилия победи Франция във волейболен трилър

14:36, 01.08.2021
Чете се за: 01:35 мин.
бразилия победи франция волейболен трилър

Националният отбор на Бразилия надигра Франция с 3:2 гейма (25:22, 37:39, 25:17, 21:25, 20:18) в среща от група "B" на олимпийския турнир по волейбол в "Ариаке Арена".

По този начин и двата тима си гарантираха място на 1/4 финалите в турнира, където "петлите" ще имат сложна задача срещу актуалния световен шампион Полша.

Бразилците пък, които са златни медалисти от Игрите в Рио, тепърва очакват да научат името на следващия си съперник, като това ще бъде отборът, завършил на 3-то място в група "А".

По-рано днес пък тимът на Руския олимпийски комитет надигра с 3:0 (25-20, 25-22, 25-16) аутсайдера Тунис и по този начин спечелиха групата.

Мачът между "кариоките" и Франция ще се запомни с втория и петия гейм, които отидоха далеч отвъд очаквания им завършек.

Бразилия спечели първия гейм, но "петлите" измъкнаха втория след 39-37 точки и близо 40 минути игра. Двата отбора си размениха по още един гейм, за да се стигне до тайбрек, където играчите на Ренан дел Зото все пак се оказаха по-хладнокръвни и се наложиха след 20-18.

Най-резултатен в срещата стана звездата на Франция Ървин Нгапет с 29 точки, а за победителите най-полезен беше диагоналът Уолъс де Соуза с 23 пункта.

Красимир Инински: Стойка има сили и за златния медал