Бразилия пречупи Коста Рика с два гола в продължението

бразилия пречупи коста рика два гола продължението
19:36, 22.06.2018
Чете се за: 01:41 мин.
Световен футбол

Бразилия постигна първа победа на Мондиал 2018. "Кариоките" надвиха Коста Рика с 2:0 в среща от група "Е".

"Селесао" стигна до успеха в два гола в продължението. В първата минута от добавеното време Филипе Коутиньо откри резултата, а шест минути по-късно Неймар подпечата трите точки за своя тим.

Бразилия е лидер в групата с 4 точки, следван от Сърбия с 3 и Швейцария с 1. Коста Рика е с нулев актив. По-късно днес "плавите" и "кръстоносците" излизат едни срещу друг в Калининград.

-----

Бразилците започнаха лежерно, без агресия и трудно пробиваха в добре подредената защита на костариканците. "Селесао" имаше тотално превъзходство във владеенето на топката през първото полувреме, но тимът отправи един-единствен удар в очертанията на вратата - на Марсело в самия край на първата част.

Най-добрата ситуация за гол през първата част се откри пред тима на Коста Рика - в 13-ата минута Гамбоа проби отдясно, върна към Селсо Борхес, който от удобна позиция стреля в аут.

През второто полувреме бразилците вдигнаха оборотите и обсадиха вратата на Коста Рика. В 49-ата минута Жезус нацели напречната греда с глава, а веднага след това удар на Неймар бе избит пред голлинията от Гамбоа.

В 56-ата минута отново Неймар се озова на стрелкова позиция, но Кейлор Навас изби в корнер. Филипе Коутиньо също опита мерника си, но отново Навас бе на мястото си.

В 72-ата минута грешка в защитата на Коста Рика позволи на Неймар да напредне фронтално срещу вратата, но ударът на нападателя премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Пет минути по-късно Неймар отново бе на голова позиция и след съприкосновение със защитник на Коста Рика падна в наказателното поле и реферът Бьорн Кайперс посочи бялата точка. Костариканците протестираха бурно, а след гледане на видеоповторение на ситуацията съдията отмени решението си.

В първата минута на добавеното врреме Филипе Коутиньо прати топката в мрежата, след като Роберто Фирмино свали с глава към Жезус, който продължи и връхлитащият Коутиньо вкара за 1:0.

Секунди преди последния съдийски сигнал Неймар получи пас от Дъглас Коста и най-сетне се разписа за крайното 2:0. Попадението е под номер 56 за Неймар с националната фланелка, с което той изпревари Ромарио във вечната ранглиста на Бразилия.

Бразилия - Коста Рика 2:0
1:0 Филипе Коутиньо (90+1)
2:0 Неймар (90+7)

Бразилия: Алисон, Марсело, Тиаго Силва, Жоао Миранда, Вагнер Лемос, Каземиро, Паулиньо (68-Роберто Фирмино), Филипе Коутиньо, Уилиан (46-Дъглас Коста), Неймар, Габриел Жезус (90+2-Фернандиньо)
Селекционер: Тите

Коста Рика: Keйлор Навас, Брайън Овиедо, Джанкарло Гонсалес, Джони Акоста, Oскар Дуарте, Кристиан Гамбоа (75-Франсиско Калво), Сeлсо Борхес, Дейвид Гусман (84-Елцин Техеда), Йохан Венегас, Maрко Уреня (54-Кристиан Боланьос), Брайън Руис
Селекционер: Оскар Рамирес

Жълти картони: Неймар, Филипе Коутиньо (Бразилия); Джони Акоста (Коста Рика)

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.