Черно море Тича закотви Академик Пловдив на дъното в НБЛ

черно море тича закотви академик пловдив дъното нбл
21:19, 29.10.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Черно море Тича продължи да ниже победа след победа в НБЛ. В мач от 4 кръг „моряците“ надвиха и изживяващия криза тим на Академик Пловдив със 105:88 в нов резултатен двубой. Пловдивчани остават на дъното като нямат успех до момента и са с баланс 0-4 в шампионата.

За разлика от досегашните си мачове в НБЛ варненци отстъпиха първата част на много резултатния си съперник. Само за 10 минути двата отбора си вкараха 58 точки, като гостите поведоха с 6 точки. След това обаче домакините затегнаха защитата и повишиха успеваемостта си в нападение и след 25:11 във втората четвърт поведоха в резултата. До края „моряците“ не изпуснаха инициативата и се поздравиха с нов домакински успех.

Аверил Угба отново показа класа и завърши с 23 точки, 17 добави Тач Ънруч. Отличен мач изигра Михаил Молдов – 16 точки, 5 борби и 5 асистенции. С 14 точки 7 борби и 9 асистенции се включи капитанът Мартин Коцев, а 15 вкара Лъчезар Тошков. 10 точки наниза Мартин Йорданов.

За Академик 18 вкара Александър Милов, 19 – Васил Бачев, а 17 – капитанът Антъни Гуджино. С 10 се включи Томислав Минков.

В следващия кръг Черно море Тича отново е домакин, този път на Рилски спортист, а Академик Пловдив приема Шумен в търсене на първи успех за сезона.