черноморец допусна изненада ямбол нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:23, 26.04.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Черноморец Бургас се наложи с 87:77 над Ямбол като домакин в последния си мач от редовния сезон на НБЛ.

„Акулите“ завършиха на четвърта позиция в класирането и в четвъртфиналната серия ще се изправят срещу Спартак Плевен. Този мач пък беше последен за ямболии през сезона, тъй като тимът не успя да се класира за плейофите.

Домакините поведоха със 7 точки на съперника си през първите 10 минути. Гостите обаче се върнаха в мача, стопиха пасива си и дори на почивката се оттеглиха с аванс от 3 точки. След паузата Черноморец тотално доминираше на паркета и си осигури комфортна преднина от 14 точки преди заключителната четвърт, като успя в края да удържи финалния щурм на гостите.

Джордан Тъкър беше най-резултатен за Черноморец с 27 точки, Брайс Нзе вкара 15 точки и овладя 12 борби, а 13 наниза Георги Боянов. С по 12 завършиха Симеон Лепичев и Макол Мойен.

За Ямбол Трей Сампсън завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби, а по 16 добавиха Иван Лилов и Георги Герганов.

Шампионът Балкан се справи със Спартак Плевен и завърши с победа редовния сезон в НБЛ
Тодор Янчев: Всичко ще се реши на реванша, вратата е отворена и за двата отбора