Черноморец обърна Шумен за втора поредна победа в НБЛ

черноморец обърна шумен втора поредна победа нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:30, 21.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Черноморец записа втора поредна победа в НБЛ, след като в първия мач от 12 кръг надви като гост Шумен с 94:79.

Домакините започнаха много мотивирано и водени от Георги Кендеров поведоха с 8 точки разлика след 10 минути игра. След това обаче „акулите“ показаха зъби и бавно и методично започнаха да топят изоставането си, за да се стигне до изразителен аванс в началото на четвъртата четвърт и серия от 16-2.

Мунис Туту показа, че си е взел поука от разговорите на четири очи с треньора Васил Евтимов и избухна с 31 точки, 9 борби, 6 асистенции, 3 отнети топки, за да заслужи и признанието за MVP на мача. Класата си показа и Георги Боянов, завършил с 21 точки и 14 борби, а 14 точки реализира Кинг Революшън. 13 вкара Джъстин Уотс.

Кендеров бе лидер за Шумен с 19 точки. Николай Георгиев добави 14 точки, а Виктор Серафимов – 13.

В последния кръг за 2022 г. Черноморец е гост на Академик Пловдив, а Шумен ще пътува до София за мач срещу ЦСКА.