ЦСКА дочака първа победа в елита на мъжкия баскетбол от 13 години насам

цска дочака първа победа елита мъжкия баскетбол години насам
Снимка: БФ Баскетбол
20:08, 13.10.2022

Отборът на ЦСКА записа първа победа в НБЛ след завръщането си в елита на българския баскетбол от 13 години насам. „Червените“ измъкнаха много труден успех във втори кръг на шампионата при гостуването си на Шумен със 70:68.

Двата отбора бяха много равностойни, като постоянно се догонваха и изпреварваха в резултата. Накрая обаче опитът на Алекс Симеонов и Зейн Ноулс, както и на треньорския щаб на гостите се оказа от решаващо значение за минималната победа.

Съставът на Росен Барчовски навакса двуцифрено изоставане в хода на срещата и след драматични финални минути измъкна успеха. Тимът на Янко Янков пък остава без победа до момента, след като и преди седмица изпусна Черноморец в Бургас.

Симеонов бе топ-реализатор на ЦСКА с 19 точки, като добави и 8 борби. Ноулс добави 17 точки и 12 борби за пореден дабъл-дабъл. Дерил Оуенс добави 10 точки.

Самуел Адеуни вкара 17 точки и 10 борби за шуменци, а с 11 се включи Джавонте Елис. По 10 точки вкараха Адриан Секулов и Ореолувапо Идову.

В следващия кръг ЦСКА посреща шампиона Балкан, а Шумен е гост на Черно море Тича в регионално дерби.

Анди Мъри отстрани Алехандро Фокина за място в четвъртфиналите на турнир в Хихон
Президентът и премиерът се срещнаха с помощник държавния секретар на САЩ Джефри Паят