ЦСКА надви и Шумен за пети пореден успех в Националната баскетболна лига

повратната точка баскетболния цска
20:11, 11.03.2023

Отборът на ЦСКА вкара в трети пореден мач 100 и повече точки. „Червените“ победиха като гост Шумен със 102:77 и продължават победната си серия в НБЛ до 5 поредни мача.

Столичани поведоха с двуцифрена разлика още преди почивката и до края на мача само увеличаваха аванса си.

Нов силен мач изигра Таменанг Чо, който за 30 минути игра наниза 25 точки и добави 12 борби и 4 асистенции, макар да нямаше особено добър ден в стрелбата. С 18 точки се включи Брендън Йънг, а 13 точки и 9 борби записа Зей Ноулс. Близо до дабъл-дабъл бе и Алекс Симеонов, нанизал 10 точки (с 9 борби). Драган Зекович се включи от пейката с 12 точки.

От страна на Шумен, единствен, който завърши с двуцифрен точков актив, бе Ишмаел Ел-Амин с 32 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Балкан, а Шумен ще пътува за Варна за мач с Черно море Тича.

Полицейски синдикати: От 24 000 проверки за алкохол на служители на МВР, положителни са 35