ЦСКА прекъсна победната си серия в контролите след равенство с АПОЕЛ Никозия

цска прекъсна победната серия контролите равенство апоел никозия
Снимка: ПФК ЦСКА 1948
21:18, 02.07.2022
Български футбол

Отборът на ЦСКА 1948 завърши подготвителния период без загуба. След петте си поредни победи дотук в проверките "червените", водени от старши треньора Любослав Пенев, записаха престижно равенство 0:0 срещу кипърския гранд Никозия в контролен двубой на стадион "Бистрица".

Двубоят бе равностоен, като удар с глава на Стефан Цонков в 71-вата минута се отби в напречния стълб на вратата и така "армейците" остана на сантиметри от победата.

Непосредствено преди първия съдийски сигнал на мача беше представен съставът за сезон 2022/23, като аплодисменти заслужиха и членовете на треньорския щаб на тима, както и легендите на ЦСКА, част от клуба, сред които са “червените” шампиони - Любослав Пенев, Валентин Илиев, Методи Деянов, Методи Томанов, Спас Джевизов, Галин Иванов и други.

Събитието беше уважено от големи армейски имена като Стоян Йорданов, Христо Маринчев, Мартин Зафиров, Емил Бучински, Юри Паунов, Христо Мартински, Антон Димитров и Христо Марашлиев.

Официалният дебют на Ел Голеадор начело на ЦСКА 1948 е след седмица в откриващия кръг на Първа лига срещу Левски.

Кипърският отбор е съперник на Ботев Пловдив във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

България ще участва с шестима състезатели на Световното по електронни спортове в Бали
Преслав Йорданов донесе победата на Пирин в последната контрола на "орлетата" преди началото на шампионата