ЦСКА спря лошата серия в НБЛ с домакинска победа срещу Черноморец

цска спря лошата серия нбл домакинска победа черноморец
Снимка: БФ Баскетбол
21:25, 05.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на ЦСКА спря лошата серия в НБЛ и записа трети успех за сезона, след като надви Черноморец у дома с 80:63.

През първото полувреме двата отбора бяха много равностойни и след истинска битка на терена бургазлии дори успях да се оттеглят на почивката с крехък аванс.

Второто полувреме обаче домакините настроиха мерника и спечелиха третата четвърт с 19:9. Доминацията им продължи до края и така ЦСКА спря серия от три мача без победа в шампионата.

Нов силен мач изигра Зейн Ноулс, който завърши с 18 точки и 7 борби за победителите. С 15 точки се отчете Райли Оуенс, а 14 вкара Джордан Калахан. 15 точки и 11 борби записа Алекс Симеонов.

За Черноморец в игра се върна Симеон Лепичев. Георги Боянов бе най-полезен с 19 точки и 12 борби, 12 вкара Кинг Революшън.

В следващия си двубой „червените“ гостуват на Ямбол. На 10 декември Черноморец приема Берое. Акулите са с баланс 3-5 до момента.

Радев: Очаквам Консултативният съвет към Изпълнителната агенция за българите в чужбина да заработи ефективно
Япония - Хърватия 1:1, 2:4 след дузпи