ЦСКА започна новия сезон в НБЛ с успех срещу Ямбол

"Червените" се наложиха у дома с 80:62 след силно второ полувреме

Снимка:
22:04, 07.10.2023

Отборът на ЦСКА започна успешно новата кампания в Националната баскетболна лига (НБЛ) след домакинска победа с 80:62 над състава на Ямбол.

В своята зала "червените" излязоха без все още възстановяващия се от контузия Брендън Йънг, но след известно колебание успяха да вземат превес.

В същото време гостите, които също бяха без един от ключовите си играчи в лицето на Павел Маринов, оказаха съпротива през първото полувреме, но след почивката контролът беше поет изцяло от баскетболистите на Росен Барчовски.

Решителна за развоя на срещата се оказа третата четвърт, която домакините спечелиха с 25:10, за да се откъснат при 62:45, а в един момент от заключителните 10 минути преднината на "армейците" дори достигна 24 точки при 75:51.

И двата отбора завършиха мача с над 50% успеваемост при стрелбата от средно разстояние, като си вкараха и общо 15 тройки. ЦСКА имаше леко надмощие в подкошието, където Кейлъб Уесън овладя 11 борби и добави 16 точки, за да завърши с "дабъл-дабъл" за "червените".

Най-резултатен за победителите стана Маркъс Хамънд със 17 пункта, а по 13 добавиха Георги Боянов, Венцислав Петков и Александър Радукич.

За гостите от Ямбол 18 точки отбеляза Геди Юозапайтис, 16 добави Тайлър Къри, а с 13 приключи Александър Матушев.