Даниил Медведев отстъпва първото място в света след поражение на US Open

Даниил Медведев
07:31, 05.09.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Първата ракета в света Даниил Медведев ще отстъпи лидерската позиция в световната ранглиста при мъжете. Руският представител претърпя поражение от Ник Кириос в четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ с 6:7, 6:3, 3:6, 2:6.

За първи път от 2018 година Даниил Медведев губи на US Open преди полуфиналите. Тогава той напусна надпреварата в третия кръг.

Руснакът не успя да защити миналогодишната титла и след резултатите от турнира ще загуби първото място в рейтинга. Той беше лидер в продължение на 16 седмици.

На 12 септември номер 1 ще бъде един измежду Рафаел Надал, Карлос Алкарас и Каспер Рууд.

Ник Кириос за пореден път доказа, че се намира в отлична форма и след по-малко от три часа си уреди място в следващия етап на US Open. За австралиеца това е 26-а победа от 6 юни.

На четвъртфиналите Ник Кириос ще се изправи срещу Карен Хачанов, който победи поставения под номер 12 Пабло Кареньо-Буста - 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3.

За 15-и път в кариерата си руснакът играе петсетов мач и го печели за седми път. Преди това той никога не е преминавал в Ню Йорк след третия кръг.

Тежка техника на строителни компании се включва в разчистването на наводненията
Главен комисар Николов: 1-2 месеца ще разчистват щетите от наводненията, година ще отнеме възстановяването