На 17 април 2022 г. (неделя), в деня на големия християнски празник Цветница, в цялата страна за 17-и пореден път ще се проведе пролетна кампания за безвъзмездно и доброволно кръводаряване под надслов "Запалете свещичка, дарете кръв! Спасете живот сега!".
Кампанията се организира от Националния център по трансфузионна хематология, Министерство на здравеопазването и Българския Червен кръст с благословението на Негово Светейшество Неофит, Митрополит Софийски и Патриарх Български и подкрепата на Българската православна църква .
Временните пунктове за кръводаряване в София ще работят от 9.00 до 13.00 часа в непосредствена близост до столичните православни храмове:
Екипите на Националния център по трансфузионна хематология, на регионалните центрове по трансфузионна хематология и доброволците на БЧК ще бъдат в помощ на желаещите да дарят кръв.
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни