Дъжд прекъсна мача на Адриан Андреев от втория кръг на квалификациите на US Open

08:28, 25.08.2023

Дъжд прекъсна мача на Адриан Андреев от втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на САЩ.

Намиращият се на 192-а позиция в света българин отстъпи с 3:6 гейма в първия сет на хърватина Борна Гойо, а играта бе прекратена в първия гейм на втория сет.

Двубоят започна по-добре за заемащия 106-о място в световната ранглиста Гойо, който бързо взе аванс от 3:0 гейма.

Последва отговор от страна на Андреев, който върна пробива и изравни за 3:3, но веднага след това отново се пропука и допусна съперникът му да спечели нови три последователни гейма.

Срещата трябва да се доиграе тази вечер, а победителят от нея ще срещне в решителния кръг на квалификациите спечелилият срещата между чеха Томаш Махач и финалиста на Откритото първенство на САЩ през 2017 година Кевин Андерсън от ЮАР, който се завърна на корта след отказване от тениса.