Правителството осигури възможност деца от Украйна да почиват в България през лятото, за да възстановят своето физическо, психическо и емоционално здраве. Заедно със своите придружители те ще бъдат настанени за период до 10 дни в почивни бази на "Профилактика, рехабилитация и отдих" ЕАД през август 2025 г.
Летните лагери за общо 50 лица ще се финансират със средства от бюджета на Министерството на труда и социалната политика. Чрез тях ще се осигури сигурна и безопасна среда за отдих и възстановяване на деца, преживели травми от войната в Украйна.
От учебната стая до Космоса: 12-годишният Александър с първи стъпки към мечтата си
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"