Невъзможността на 48-ото Народно събрание до момента да избере председател на парламента води до конституционна криза и показва, че никой не се съобразява с хилядите български граждани, които са излъчили първата политическа сила. Това коментира Десислава Атанасова от ПГ на ГЕРБ-СДС.
"Конституцията е ясна, че председател се избира на първото заседание. Най-възрастният открива и води до избор на председател. Ако кандидатът не получи мнозинство от присъстващите, това означава нов избор и конституционна криза. Означава, че никой не се съобразява с хилядите български граждани, които са излъчили първата българска сила. Ние никога не сме постъпвали по подобен начин", каза Атанасова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Румен Радев: Устройството за заглушаване на GPS сигналите в София е било поставено върху джип
На второ четене в правна комисия: Депутатите обсъдиха промените в Закона за държавния служител
Николай Найденов: Създадохме план, който превръща съдебната реформа в единна национална програма с ясна политическа отговорност
Депутатите от правната комисия гледат на второ четене Закона за държавния служител
Частично бедствено положение в община Струмяни заради падналите проливни дъждове
Дете е причинило големия пожар в Хасковско, който обхвана 14 хиляди декара