Девойките ни със злато и сребро от финалите за Купа "София"

13:44, 06.04.2021
Чете се за: 00:40 мин.
Художествена гимнастика

Българският ансамбъл за девойки спечели златен и сребърен медал на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София", който се провежда в зала "София".

Тимът в състав Камелия Петрова, Мария Стаменова, Александра Василева, Кристиана Дойчева, Гергана Трендафилова и Сузан Паладиян завършва участието си в надпреварата с пълен комплект медали след бронза в многобоя вчера.

На финала на пет ленти възпитаничките на Вяра Ваташка и Цветелина Найденова играха страхотно композицията и взеха титлата с 26.250 точки , а на пет топки спечелиха сребро, след като бяха оценени с 32.400 точки .

Шампион на пет топки стана Израел с 33.600 точки, а на трето място е Украйна с 28.150 точки.
На пет ленти спечели на второ място е Израел с 24.050 точки, а бронзовите отличия взеха гимнастичките на Полша с 21.500 точки.

Финалите при ансамблите изгледаха президентът на БФХГ Илиана Раева и вицепрезидентът на централата Мария Петрова.

Над 100 индивидуални гимнастички и 15 ансамбъла за девойки от 26 държави стартират в надпреварата.

Турнирът се провежда без публика заради пандемията от коронавирус . По-късно днес са финалите на отделните уреди при девойките и при жените.