Диана Тонова е новият лидер на БСП-София. Тя е избрана от делегатите на градската конференция с 82 гласа, съобщи председателят на партията Корнелия Нинова.
"Този политически хаос, в който живеем, трябва да бъде преодолян, а той може да бъде преодолян само със силна социалистическа партия, която да зададе нова посока. Мисля, че градската организация може да бъде авангард в този момент", заяви Тонова.
По отношение на актуалната политическа обстановка, Корнелия Нинова посочи, че вотът на недоверие вече е внесен и зависи от председателя на парламента кога ще бъде насрочен.
Предложението на служебния премиер да поеме и външното министерство Нинова коментира така:
"Дали Даниел Митов или Главчев, това е Борисов. Все едно назначават Борисов. Т.е. ГЕРБ ще прави изборите в чужбина и ние не сме съгласни."
Президентът Илияна Йотова за войната в Украйна: Силно вярвам, че ще има примирие
Емил Дечев: Вчера вечерта бях информиран от ГДБОП, че прокуратурата е разпоредила предварителна проверка срещу мен
Антон Станков: Подкрепям искането на министър Янкулов ВСС да избере нов и.ф. главен прокурор
Очаква се президентът Йотова да подпише указ за освобождаването на главния секретар на МВР
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите
Президентът Илияна Йотова за войната в Украйна: Силно вярвам, че ще има примирие