Доминик Тийм продължава напред на "Ролан Гарос"

15:44, 02.10.2020
Чете се за: 00:37 мин.
Тенис

Австриецът Доминик Тийм се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос" след чиста победа с 3:0 сета над норвежеца Каспер Рууд с 6:4, 6:3, 6:1 за 2 часа и 15 минути.

Поставеният под номер 3 в основната схема тенисист, не започна по най-добрия начин двубоя и допусна ранен пробив за 3:1 в първия сет.

След това обаче финалистът от изданията на турнира през 2018 г. и 2019 г. Тийм, отговори с два последователни пробива, без да загуби подаването си, за да се стигне до 5:3.

В крайна сметка след като си размениха по още един спечелен гейм, сетът завърши 6:4 в полза на австриеца.

Тийм започна силно втория сет като още в първия гейм проби опонента си за 1:0.

После спечели подаването си , а след това мачът вървеше гейм за гейм до 5:3.

Стигна се до нов пробив за Тийм и затворен сет за него след 6:3.

Третият сет продължи само 27 минути, а австриецът не остави никакви шансове на съперника си и го спечели с 6:1.

С победата Доминик Тийм продължава уверено към пореден финал на турнира в Париж като в следващия кръг ще се изправи срещу победителя от двубоя между Стан Вавринка и Юго Гастон.