Основателят на социалната мрежа Фейсбук Марк Зукърбърг заяви, че отиващият си американски президент Доналд Тръмп няма да получи достъп до профилите си за неопределен период от време.
Вчера достъпът му до социални мрежи беше ограничен заради серия от публикации, с които допълнително подклаждаше напрежението в Капитолия.
Първо реагираха от Туитър, които съобщиха, че блокират акаунта @RealDonaldTrump за 12 часа, а ако Тръмп доброволно не премахне няколко спорни туита, профилът му може и да бъде закрит.
Колкото до Фейсбук и дъщерната компания Инстаграм - президентът-републиканец няма да може да влиза в двете социални мрежи поне до края на мандата си - 20 януари.
По време на 4-годишния си мандат Доналд Тръмп многократно използваше социалните мрежи като официален канал за съобщения от Белия дом и си спечели прозвището “Туийтващия президент”.
Развитието на парламентарния диалог обсъдиха председателят на Народното събрание Михаела Доцова и председателят на турския парламент Нуман Куртулмуш
33-ма души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи