Драма в Сочи: Германия удари Швеция в 95-ата минута

драма сочи германия удари швеция ата минута
19:47, 24.06.2018
Чете се за: 02:15 мин.
Световен футбол

Германия постигна изключително драматична, а същевременно още по-важна победа над Швеция с 2:1 в среща от група "F" на Световното първенство по футбол в Русия.

Ола Тойвонен даде аванс на скандинавците в 32-ата минута, но Марко Ройс изравни три минути след почивката. Играчите на Льов останаха с 10 души в 82-ата минута след червен картон на Боатенг, но въпреки това стигнаха успеха в петата минута на добавеното време с попадение на Тони Кроос.

Така Мексико е лидер в групата с 6 точки, следван от Германия и Швеция, които имат по 3. С нулев актив е Южна Корея.

-----

Срещата започна с отличен шанс за Германия. Тимо Вернер се възползва от грешка на Гранквист и подаде в малкото наказателно поле, където Дракслер не успя да вкара отблизо.

В 9-ата минута Йосуа Кимих изведе Ройс, който пусна прострелен пас успоредно на голлинията, но Линдельоф изпревари Вернер.

В 12-ата минута шведите отговориха с отлична възможност пред Маркус Берг. Нападателят бе изведен сам срещу Мануел Нойер, но той успя да блокира удара.

Селекционерът Льов беше принуден да пусне Илкай Гюндоган заради контузия на Руди. Минута по-късно Тони Кроос допусна груба грешка при изнасянето на топката и Ола Тойвонен бе изведен сам срещу Нойер последва хубав прехвърлящ удар и резултатът бе открит.

В 39-ата Гюндоган шутира, топката рикошира, а Олсен едва успя да избие. Мюлер направи добавка, но на сантиметри от гредата. В 44-ата минута Йонас Хектор с пета успя да спре пробив на Клаесон.

Жером Боатенг пробва изненадващ удар по тревата в последната минута, но топката мина близо до лявата греда на Олсен.

Във втората минута от добавеното време Маркус Берг стреля с глава, но Нойер успя да спаси.

Марио Гомес влезе на терена след подновяването на играта на мястото на Юлиан Дракслер. Германците съумяха да изравнят още в 48-ата минута. Вернер центрира отляво, а след рикошет топката достигна до Ройс, който с коляно я отклони в мрежата.

В 49-ата минута Кроос шутира от дистанция близо до гредата. Две по-късно след негова асистенция Мюлер с глава пропусна нов шанс.

Марко Ройс пропиля нов златен шанс в 61-ата минута, след като прати топката покрай далечната греда. Две минути по-късно Кроос опита удар от границата на наказателното поле, но топката срещна тялото на защитник.

В 68-ата минута Марио Гомес прати топката над напречната греда от няколко метра. Четири минути по-късно Тимо Вернер влезе в наказателното поле и центрира, а защитник на шведите едва не си отбеляза автогол.

Централният защитник на Германия Жером Боатенг извърши абсурден фаул в 82-ата минута и получи втори жълт картон и респективно червен.

Две минути преди края на срещата Марио Гомес от няколко метра с глава стреля към вратата, но Олсен с фантастично спасяване изби в корнер.

Юлиан Брант в добавеното време на мача прати топката в гредата на Швеция, а при добавката Вернер стреля в трибуните, но страничният съдия бе вдигнал флага за засада.

Героят за Германия бе Тони Кроос, който в последната пета минута от добавеното време с фалцов удар от фаул опъна мрежата.

Германия - Швеция 2:1
0:1 Ола Тойвонен (32)
1:1 Марко Ройс (48)
2:1 Тони Кроос (90+5)

Германия: Мануел Нойер, Йосуа Кимих, Антонио Рюдигер, Йонас Хектор (87-Юлиан Брант), Жером Боатенг, Тони Кроос, Себастиан Руди (31-Илкай Гюндоган), Юлиан Дракслер (46-Марио Гомес), Томас Мюлер, Марко Ройс, Тимо Вернер
Селекционер: Йоахим Льов

Швеция: Робин Олсен, Лудвиг Аугустинсон, Андреас Гранквист, Виктор Линдельоф, Микаел Лустиг, Емил Форсберг, Себастиан Ларсон, Виктор Клаесон (74-Джими Дурмаз), Албин Екдал, Маркус Берг (90-Айзък Телин), Ола Тойвонен (78-Джон Гуидети)
Селекционер: Яне Андерсон

Жълти картони: Жером Боатенг (Германия); Албин Екдал (Швеция)

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.