Два гола на Суарес не стигнаха на Атлетико при домакинство на Селта

12:05, 09.02.2021
Чете се за: 00:38 мин.
Европейски футбол
два гола суарес стигнаха атлетико домакинство селта

Лидерът в класирането на Ла Лига - Атлетико (Мадрид) допусна изненадващо равенство (2:2) при домакинството си на Селта от 22-ия кръг на шампионата.

Санти Мина даде изненадващ аванс на гостуващия състав от Виго още в 13-та минута след асистенция на Уго Майо, но дежурният голмайстор на „дюшекчиите“ Луис Суарес възстанови паритета в края на първото полувреме след подаване на Маркос Йоренте.

Отново уругвайският стрелец реализира малко след началото на втората част след асистенция на Ренан Лоди.

В самия край на двубоя обаче столичани проспаха една атака и Аугусто Солари подаде в наказателното поле, където Факундо Ферейра плонжира и донесе точката на Селта.

По този начин гостите сложиха край на серията от осем поредни победи на Атлети в Лигата – за последно отборът сбърка при визитата на градския съперник Реал, когато отстъпи с 0:2 на 12 декември.

В подреждането тимът на Диего Симеоне остава лидер с 51 точки, на осем пред шампиона Реал и Барса, но с един мач в резерв спрямо Кралския клуб и каталунците. Селта е десети с 26 пункта.

В следващия кръг Атлетико гостува на Гранада, докато Селта приема Елче.