Етър Велико Търново
от БНТ , Източник: БГНЕС
21:42, 18.05.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Етър Велико Търново се превърна в първия изпадащ от Първа лига през този сезон, след като загуби от Монтана с 1:2 у дома в мач от 31-ия кръг на първенството.

На стадион "Ивайло" домакините започнаха добре и поведоха в резултата в 20-та минута чрез своя голмайстор Преслав Боруков, но малко преди почивката гостите изравниха след дузпа, реализирана от Янко Ангелов.

Развръзката на двубоя дойде в допълнителното време, след като в 91-та минута Николай Минков донесе успеха на Монтана.

По този начин Етър се смъкна до последното място в класирането с 25 точки и кръг преди края няма как да се измъкне от едно от последните две места, които водят до директно изпадане във Втора лига.

От своя страна Монтана се изкачи до 13-та позиция с актив от 27 точки, само една по-малко от 12-ия Ботев Враца, който към момента заема мястото, даващо право на бараж за оцеляване срещу третия от крайното класиране на Втора лига.

В последния кръг на 21 май Монтана е домакин на Ботев, а Славия посреща Етър.