Фаворитките със силен старт на Australian Open, Кербер е аут

Чете се за: 00:57 мин.
Тенис
фаворитките силен старт australian open кербер аут

Две от фаворитките за титлата на тазгодишния Australian Open Серина Уилямс и Наоми Осака преодоляха без проблем първия кръг на надпреварата.

В своя мач номер 100 на турнира от Големия шлем в Мелбърн американката отнесе германката Лора Зигемунд с 6:1, 6:1.

Зигемунд проби именитата си съперничка още в откриващия гейм на двубоя, но след това Серина спечели шест поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втората част американката взе аванс с 4:0 по пътя към победата, която дойде след едва 56 минути игра.

Напред продължава и по-голямата от сестрите Уилямс, Винъс, която победи Кирстен Флипкенс със 7:5, 6:2.

Във втория кръг 39-годишната Серина, която преследва титла №24 от Големия шлем, ще се изправи срещу сръбкинята Нина Стоянович, която надигра Ирина Камелиа Бегу в два сета, 6:3, 6:4.

Шампионката от 2019 година Наоми Осака също потегли убедителна и надигра рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:2 за своята 15 поредна победа

Във втория кръг японката ще срещне французойката Каролин Гарсия, която отстрани Полона Херцог след 7:6(8), 6:3.

Шампионката в Мелбърн от 2016 година Анжелик Кербер обаче се сгромоляса още на старта, губейки от Бернарда Пера с 0:6, 4:6. Германката загуби първите 9 гейма в мача и това до голяма степен предреши изхода от двубоя.

Номер 15 в схемата Ига Швьонтек от Полша, която триумфира на "Ролан Гарос", пък се справи с 6:1, 6:3 с левичарката от Нидерландия Аранча Рус за 76 минути и в следващия кръг очаква мач срещу италианката Камила Джорджи, която елиминира Ярослава Шведова (Казахстан) след 6:3, 6:3.

Петра Квитова, финалистка в Мелбърн от 2019 г., също записа чист успех, надигравайки квалификантката Грет Минен с 6:3, 6:4

Тихомир Иванов с осма поредна титла в скока на височина на Националния шампионат