Федерер изпусна мачбол и отпадна от Кевин Андерсън

федерер изпусна мачбол отпадна кевин андерсън
17:03, 11.07.2018
Чете се за: 00:49 мин.
Тенис

Осемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) пропусна два сета аванс и един мачбол и отпадна на четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Защитаващият титлата си и поставен под номер 1 Федерер загуби от осмия в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6, 11:13 след 4:14 часа игра в първия си мач на корт 1 от 2015 година.

Швейцарецът започна много уверено и проби още в първия гейм, а до края на първия сет загуби само една точка на собствен сервис.

Във втората част той загуби за първи път подаването си на "Уимбълдън" след 85 поредни спечелени сервис-гейма, но Андерсън не се възползва от преднината си от 3:0 гейма и допусна обрат, а Федерер изравни рекорда си от 34 поредни спечелени сета в Лондон.

Третата част вървеше без пробиви, а при 5:4 и сервис на Андерсон швейцарецът стигна до мачбол, но не се възползва. Веднага след това южноафриканецът реализира брейк и намали изоставането си.

В четвъртия сет Федерер се пропусна в седмия гейм, а в десетия имаше възможност да върне пробива, но също не я реализира.

В решаващата пета част швейцарецът;изглеждаше по-добре и в осмия гейм стигна до брейкбол, но отново не успя. Така при 11:11 гейма и 30:30 Федерер направи първата си двойна грешка, а след това Андерсън реализира единствения си шанс за пробив в сета, след което затвори мача при собственото си подаване.

Той завърши с 28 аса и спечели въпреки че взе по-малко точки - 190:195, от съперника си в мача.

Чете се за: 02:32 мин.
Рая Коцева получи специална покана да участва на турнира Уимбълдън до 14 г.
16:54, 29.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Ига Швьонтек и Онс Жабер са четвъртфиналистки в Мадрид
15:45, 29.04.2024
Рафаел Надал: Аз съм този, който се опитва да избяга от този прекомерен егоизъм, който преобладава в обществото
13:50, 29.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Димитър Кузманов надви петкратен шампион от Шлема на двойки на старта на квалификациите в Екс-ан-Прованс
13:31, 29.04.2024
Леонид Шейнгезихт отпадна в първия кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър в Бразилия
22:32, 28.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Детето чудо на женския тенис Мира Андреева отстрани шампионката от Уимбълдън от 2023 г. в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
19:28, 28.04.2024
Карлос Алкарас, Андрей Рубльов и Хуберт Хуркач крачат смело към осминафиналите на тенис турнира в Мадрид, Холгер Руне отпадна
19:20, 28.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.