Финалът във Франция е САЩ срещу Холандия !

финалът франция сащ холандия
17:03, 06.07.2019
Чете се за: 00:31 мин.
Световен футбол

Съединените щати срещу Англия е финала на световното първенство за жени във Франция. Снощи "лалетата" се наложиха над Швеция с 1-0 след продължения и за първи път в историята си заслужиха място в битката за титлата.

Скучно първо полувреме, вълнуваща втора част и фундаментални за холандския женски футбол продължения. Така може да бъде описан втория полуфинал на Мондиала за жени, по време на който най-съществените положения в редовното време дойдоха през второто полувреме. Тогава бляскави вратарски намеси Веенендал и Линдал в комплект с гредите спомогнаха за липсата на попадения. Продълженията дойдоха при 0:0. Там Джаки Хрьонен отбеляза в 99-та минута с първия си точен удар на Световното първенство. За Холандия това бе и първият гол с изстрел извън наказателното поле. Нерви и суматоха до края, но без повече голове. Така "лалетата" станаха осмата държава, класирала се финал на световен шампионат за жени.

Още Световен футбол

Наводненията в Бразилия отложиха двубои от Копа Либертадорес и Копа Судамерикана
12:41, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лионел Меси направи рекордните в историята на Мейджър Лийг Сокър пет асистенции при победа на Интер Маями
10:18, 21.04.2024
Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
13:09, 18.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Ромарио поднови кариерата си на 58 години, за да играе в един отбор със сина си
07:54, 18.04.2024
Фелипе Андерсон подписа предварителен договор с Палмейрас
10:19, 16.04.2024
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.