Франция изхвърли Аржентина след зрелище със 7 гола

франция изхвърли аржентина зрелище гола
20:54, 30.06.2018
Чете се за: 02:39 мин.
Световен футбол

Франция е първият четвъртфиналист на Световното първенство в Русия! „Петлите“ елиминираха Аржентина с 4:3 в зрелищен двубой, игран в Казан.

Антоан Гризман даде аванс на французите с гол от дузпа в 13-ата минута, но в 41-ата Анхел ди Мария изравни с прекрасен удар от далечно разстояние. „Гаучосите“ направиха обрата пълен три минути след почивката след удар на Меси и щастлив рикошет в Габриел Меркадо, който бе записан като голмайстор. В 57-ата минута Франция изравни с хубав шут от ждроб на Бенжамен Павар. В 64-ата Килиан Мбапе отново изведе състава на Дешан напред в резултата, а само четири по-късно отново той бе точен за 4:2. В продължението Серхио Агуеро се разписа с глава, но за повече тимът нямаше време и така Лионел Меси и компания приключиха участиетоси на Мондиала.

На четвъртфиналите Франция ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Уругвай и Португалия по-късно тази вечер.

-----

Франция започна много по-добре двубоя и можеше да открие резултата още в деветата минута, когато Антоан Гризман изпълни чудесно пряк свободен удар, но за щастие на замръзналия на вратата на аржентинците Франко Армани топката се отби от напречната греда.

Две минути по-късно обаче "петлите" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Маркос Рохо срещу Килиан Мбапе. 19-годишният френски национал пресече едно подаване малко пред собственото си наказателно поле и моментално спринтира с топка в крака към вратата на Аржентина. По пътя си играчът на Пари Сен Жермен размина цялата защита на "гаучосите" и последният в нея Рохо нямаше какво друго да направи, освен да го събори на земята.

Антоан Гризман се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка - 1:0 за Франция.

Голът обърка аржентинците и в следващите минути те грешаха често, което позволи на Франция да създаде още няколко опасности пред вратата на Армани. Нито една от тях обаче не се превърна в гол и това позволи на южноамериканския тим в последните минути на първата част да погледне по-смело към противниковата врата.

Така се стигна до 41-ата минута, в която Анхел ди Мария изравни. Крилото на Пари Сен Жермен получи топката на около 35 метра фронтално срещу вратата и веднага стреля към нея, насочвайки я право в левия ъгъл на Юго Лорис.

Аржентина успя да направи пълен обрат в началото на втората част чрез Габриел Меркадо. Десният бек на "гаучосите" се оказа на пътя на топката след удар на Лионел Меси, тя се отклони от крака му излъга Лорис за 2:1 за Аржентина.

Няколко минути по-късно Франция едва не стигна до изравняване, след като неразбирателство между централния защитник Федерико Фасио и вратаря Армани позволи на Антоан Гризман да излезе сам срещу вратата, но от малък ъгъл не успя да нацели мрежата.

Франция все пак стигна до изравнителния гол в 57-ата минута, когато десният краен бранител Бенжамен Павар намери по отличен начин топката от ждроб и я прати неспасяемо във вратата на Армани за 2:2.

"Петлите" направиха пълен обрат в 64-ата минута, когато най-добрият в този мач Килиан Мбапе получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници на Аржентина и с плътен удар по земя реализира за 3:2.

Три минути по-късно Мбапе реализира и втория си гол в мача. Играчът на Пари Сен Жермен завърши чудесна бърза атака на тима си, започната от Юго Лорис и преминала целия терен само с пасове по земя.

В 85-ата минута Лионел Меси имаше отлична възможност да върне надеждите на аржентинските запалянковци, след като се измъкна от трима френски бранители, но нанесе анемичен удар с десния крак, който бе спасен с лекота от Лорис.

Аржентина все пак стигна до трети гол в добавеното време на срещата, когато резервата Серхио Агуеро с глава реализира, оформяйки крайния резултат.

4:3 Серхио Агуеро (90+3)

Франция: Юго Лорис - Бенжамен Павар, Рафаел Варан, Самюел Юмтити, Лука Ернандес - Н'Голо Канте, Пол Погба, Блез Матюиди (75-Корентен Толисо) - Килиан Мбапе (89-Флориан Товен), Антоан Гризман (83-Набил Фекир), Оливие Жиру
Селекционер: Дидие Дешан

Аржентина: Франко Армани - Габриел Меркадо, Николас Отаменди, Маркос Рохо (46-Федерико Фасио), Николас Таляфико - Хавиер Масчерано, Енцо Перес (66-Серхио Агуеро), Евер Банега - Кристиан Павон (75-Масимилиано Меса), Анхел ди Мария, Лионел Меси
Селекционер: Хорхе Сампаоли

Жълти картони: Блез Матюиди, Бенжамен Павар, Оливие Жиру (Франция); Маркос Рохо, Николас Таляфико, Хавиер Масчерано, Евер Банега, Николас Отаменди (Аржентина)

10:18, 21.04.2024
Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
13:09, 18.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Ромарио поднови кариерата си на 58 години, за да играе в един отбор със сина си
07:54, 18.04.2024
Фелипе Андерсон подписа предварителен договор с Палмейрас
10:19, 16.04.2024
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Божидар Краев и Уелингтън Финикс се върнаха на върха в Австралия
14:58, 12.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Меси и Интер Маями не успяха да се класират за полуфиналите на Шампионската купа на КОНКАКАФ
09:45, 11.04.2024
Ал Насър не успя да се класира за финала на Суперкупата на Саудитска Арабия, Роналдо получи червен картон
08:45, 09.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.