франция победи сърцат перу
18:16, 21.06.2018
Чете се за: 01:31 мин.
Световен футбол

Франция победи Перу с 1:0 и си подсигури участие на 1/8-финалите на Мондиала. След загубата Перу със сигурност отпада от турнира. Голът за "петлите" беше отбелязан от Килиан М'Бапе

Изненадващо или не, Перу беше по-активният отбор на терена в първите минути, но не застрашиха вратата на Юго Лорис с по-остри офанзивни действия.

Постепенно Франзия започна да взима надмощие и далечен удар на Погба мина покрай вратата на "инките", a Варан беше близо до това да отбележи с глава, но насочи топката в аут. Секунди по-късно Жиру свали към Гризман, но нападателят на Атлетико Мадрид стреля във вратаря на Перу.

След тези положения играта започна да се води по-спокойно и топката се разиграваше предимно в центъра на терена. Kато Франция имаше превес във владеенето на кълбото.

След половин час игра Паоло Гереро имаше прекрасна възможност да даде аванс на перуанците, озовал се очи в очи със френския вратар, но Лорис спаси сигурен гол във вратата си.

"Петлите" отговориха в следващата атака, но ефектно изпълнение с пета на М'Бапе не изненада вратаря на Перу.

В следващата атака провела се след грешка при изнасянето на топката от страна на "инките", Жиру излезе сам срещу вратаря на перуанци, топката му бе избита, но именно М'Бапе се оказа на правилното място и вкара топката в празната врата, за да стане най-младият играч отбелязвал гол за Франция на Мондиал. 1:0 за Франция в 34-тата минута.

Люка Ернандес можеше да удвои за "петлите" след прекрасна атака, но ударът му беше блокиран. Това беше всичко по-интересно до почивката.

В началото на второто полувреме Перу уцели греда след мощен шут от разстояние на Акино Санчес.

В следващите минути южноамериканците останаха по-опасният отбор на терена, но фланговите им атаки не даваха резултат. Удари над вратата на Адвинкула бяха най-опасното, до което стигнаха играчите на Перу в минутите, в които владееха топката повече от по-класния си съперник.

Франция разчиташе на добра игра в защита и контраатаки. Едно от положенията за европейците създаде влезлият като резерва Усман Дембеле, но ударът на играча на Барселона излезе в аут.

В самия край на редовното време Паоло Гереро стреля от фаул във вратата, но Лорис отново беше на мястото си.

Жиру беше замесен в последната по-опасна ситуация в мача, но ударът му беше блокиран. Така след победата Франция продължава напред в Световното първенство, като ще спори с Дания за първото място в група "C", а Перу се прибира вкъщи,но преди това ще трябва да играе мач на честта срещу Австралия.

Франция - Перу 1:0

1:0 - Килиан Мбапе 34'

стадион: "Екатеринбург Арена", Екатеринбург
главен съдия: Мохамед Абдула Мохамед (ОАЕ)

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.