Габриела Димитрова спечели бронзов медал на турнир по джудо в Италия

габриела димитрова спечели бронзов медал турнир джудо италия
19:58, 10.09.2022
Чете се за: 02:52 мин.

Габриела Димитрова се окичи с бронз на европейската открита купа в Ричоне (Италия).

Българката записа 5 срещи, от които 4 победи, в категория до 52 кг. На старта тя преодоля с ипон Гюлшен Казакова (Туркменистан), после победи белгийката Амбър Рихул с вадзари и се наложи с ипон над Чарн Грисъл (ЮАР). На полуфиналити състезателката на ЦСКА бе спряна от Маша Балхаус – ипон.

А след това победи за бронза преставителката на домакинте Мартина Кастаньола - ипон.

По-рано този сезон 21-годишната Габриела взе бронз на европейската купа в Клуж Напока (Румъния) и стана балканска шампионка при жените в Пазарджик.

В категория до 63 кг Йоана Манова стартира с победа над представителката на домакинтие Кристина Пичин - ипон, но след това не успя срещу испанката Кристина Кабана, също ипон.

При мъжете Янислав Герчев също записа победа и загуба в категория до 66 кг. В първия кръг трикратният европейски вицешампион се наложи над Хеким Агамамадов (Туркменистан) с ипон, а след това претърпя поражение срещу представителя на силната френска школа Орландо Казорла – вадзари.

В същата категория Божидар Темелков загуби на старта от Оскар Пертелсон (Естония) – ипон.

При 60-килограмовите Любослав Григоров също претърпя поражение в първия кръг от Джошуа Джилас (Великобритания).

Утре излизат други четирима наши представители. Най-добрият ни джудист Ивайло Иванов започва срещу азера Мурад Фатиев в категория до 90 кг. Борис Георгиев очаква победителя от двубоя между азер и италианец в категория до 100 кг, при супертежките над 100 кг Ивайло Димитров ще спори с французина Амаду Мейт, а в категория до 81 кг Георги Граматиков ще спори с Лачлан Морхед (Великобритания).

На турнира стартираха 376 джудисти от 35 държави.

Турнирът в Италия е последна проверка преди световното първенство в Ташкент (Узбекистан) от 6 до 13 октомври.

Реал Мадрид отново не даде шансовае на Баскония и Милър-Макинтайър и е много близо до място във Финалната четворка
00:21, 26.04.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ига Швьонтек и Онс Жабер потеглиха с победи в Мадрид
23:46, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Шиникова се класира за втория кръг на тенис турнира в Хамамет, Денислава Глушкова отпадна
23:21, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Локомотив Калининград и Радо Арсов пропуснаха да затворят финалната серия за титлата в Русия и ще играят пети решителен мач
23:06, 25.04.2024
Белослава Кръстева постигна пети успех на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени
22:58, 25.04.2024
Давид Иванов се класира за четири финала на европейското по спортна гимнастика за младежи
22:51, 25.04.2024
ЦСКА и Шумен са полуфиналисти на Държавното първенство по баскетбол за юноши до 19 г.
22:28, 25.04.2024
Перуджа отново срази Монца у дома и е само на още една победа от титлата в Италия
22:08, 25.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Балкан Ботевград записа втори убедителен успех на финалите за юноши до 19 г.
21:53, 25.04.2024
Рами Киуан донесе още един финал за българските национали на европейското по бокс
21:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Игнат Исаев и Милен Илиев с трето място в хърватското рали „Кумровец"
Киев: Руските сили са изтласкани от Купянск и други ключови градове в Харковска област