Лекоатлетката триумфира в тройния скок на държавното първенство в зала.
Габриела Петрова е доволна от спечелената титла на троен скок на националния шампионат в зала.
Лекоатлетката на Локомотив (Пловдив) завоюва златния медал с резултат от 13.75 м. Петрова участва в първото си състезание през сезона след заболяване.
"Доволна съм и съм щастлива. Много ми беше трудна подготовката. Молех се да се върна в сектора. Искам да продължа кариерата си с още едно голямо първенство. Всичко ми е насочено към европейското първенство. Заминавам с положителна и позитивна нагласа. Искам да подобря резултата си от днес", сподели тя след състезанието.
За възпитаничката на Атанас Атанасов предстои подготовка за европейското първенство в Апелдорн, Нидерландия от 6 до 9 март.
"Смятам да разчитам на опита, който имам от големите първенства. Надявам се да ми е достатъчен. Още не мога да се върна към резултатите, които искам. Резултатите в ранглистата не са фрапиращи. През лятото има и световно първенство в Токио. Токио е любима дестинация, имам олимпийски игри там. Дотогава има много време", допълни тя.
Стилияна Николова спечели титлата при жените на Държавното първенство в София
Карлос Насар: Ще направя всичко възможно, за да присъствам на финала за Купата на България
Габриела Георгиева и Диана Петкова постигнаха победи във втория ден на „Купата на кмета“
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“