Проверката на кодовете показа прозрачно, че няма проблеми с машините за гласуване. Това заяви служебният премиер Гълъб Донев в кулоарите на парламента. Според него няма как човек от партия да държи кода и да манипулира машините.
Той посочи, че вярва в разума на Народното събрание да сформира мнозинство или коалиция, за да излъчи редовно правителство, което да приеме закон за бюджета за 2023, да разпише политики по доходите, пенсиите и останалите социални плащания. Той отново повтори тезата, че няма как служебният кабинет да разработи такива политики.
България е в процес на разговори с ЕК за продуктите от суров руски петрол. Брюксел трябва да посочи дали те могат да се изнасят.
"Това е нонсенс - не може да имаш разрешение да преработваш, а да не можеш да изнасяш", коментира Донев.
Тази вечер премиерът Гълъб Донев ще бъде гост в предаването "Още от деня". Очаквайте разговорът в 19.30 ч. на живо по БНТ1, ще може да гледате на сайта bntnews.bg, както и на страницата на "По света и у нас" във Фейсбук.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Велислав Величков: Не е нормално депутати да имат охрана от НСО с години без ясни мотиви
ГЕРБ: Решението България да не се присъедини към трибунала за агресията срещу Украйна е политическа грешка
Петър Волгин, евродепутат: Засега е трудно да определим какво точно е "Прогресивна България"
Големият финал на Евровизия: DARA е сред фаворитите за победа на конкурса
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?