Георги Вангелов
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo
07:11, 04.08.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Българският борец Георги Вангелов претърпя тежко поражение на 1/4-финалите на олимпийския турнир в свободния стил. Националът загуби в категория до 57 килограма от Кумар Рави с технически туш.

Индиецът се наложи с 14:4 точки срещу Георги Вангелов, като през цялата среща доминираше на олимпийския тепих. Родният борец не успя да отговори на атаките на своя съперник и двубоят завърши след 5.44 минути.

За българина остава надеждата, че Кумар Рави ще го изтегли на репешажите, за да има възможността евентуално да се бори за бронзово отличие в Токио. За да се случи това, индиецът трябва да се класира за финала в категорията.

В първия си двубой на 1/8-финалите Георги Вангелов записа категорична победа с 10:0 точки над алжиреца Абделхак Карбахе след само 3.37 минути на тепиха.