Гергана Топалова достигна до четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Словения

гергана топалова надигра тара вурт подпечата първата победа българия били джийн кинг къп
Снимка: БФ Тенис
17:19, 01.06.2023

Българката Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди долара.

14-а поставена в схемата Топалова победи участващата с "уайлд кард" рускиня Даря Астахова със 7:6(4), 6:3 за 2:11 часа на корта.

В първия сет двете си размениха по два пробива, но в тайбрека българката доминираше и поведе в резултата. Във втората част тя игра по-стабилно, взе подаването на съперничката си два пъти и с 6:3 стигна до крайния успех.

Българката заработи 13 точки за световната ранглиста и 952 долара от наградния фонд, а в спор за място на полуфиналите ще срещне румънката Илинка Далина Амарией.

На четвъртфиналите на двойки българките Денислава Глушкова и Юлия Стаматова загубиха от водачките в схемата София Горгодзе (Грузия) и Елвина Калиева (САЩ) с 1:6, 2:6 за 64 минути.

Зеленски: Украйна е готова за членство в НАТО