Надпреварата се провежда в столичната зала "София".
Състезателки на клуб Илиана спечелиха първата титла на Държавното отборно първенство по художествена гимнастика, което се провежда в столичната зала "София".
Шампионки на България в категория девойки младша възраст до 11 години станаха гимнастичките от Илиана 1 - Аделина Буюкли, Велияна Николова и Любена Сребрева, които с изключително стабилна игра и високо ниво във всички компоненти в съчетанията с въже, топка и без уред събраха актив от 127.600 точки.
Сребърните медали завоюва отборът на Левски 1 в състав Виктория Николова и Деа Ангелова, които демонстрираха отлична техника и артистичност, финиширайки със 125.300.
Бронзът е за Локомотив 1 - Анна Станчева, Дея Веселинова и Калина Гуркова, които имат от трите уреда 123.575 точки.
Главен съдия на надпреварата е Ирина Чернева, заместник главен съдия Камелия Игнатова.
По-късно надпреварата продължава с девойки младша възраст.
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"