Глушкова отпадна на двойки на "Ролан Гарос" при девойките

денислава глушкова класира втория кръг bdquoролан гаросldquo девойките
21:11, 30.05.2022
Чете се за: 01:12 мин.

18-годишната българска тенисистка Денислава Глушкова и партньорката ѝ японката Саяка Иши загуби мача на двойки при девойките от първия кръг на "Ролан Гарос" срещу аржентинката Лусиана Мояно и перуанката Лусиана Аларкон Перес с 5:7, 2:6. Срещата продължи 1 час и 18 минути.

В първия сет Глушкова и Иши губеха в резултата с 2:5, но успяха да изравнят геймовете, преди съперничките им от Южна Америка да спечелят два поредни и да затворят сета.

Във втория сет Мояно и Перес рано взеха аванс и с два пробива си гарантираха безпроблемното 6:2.

Така Денислава Глушкова продължава участието си на Откритото първенство на Франция само индивидуално, като във втория кръг ще се срещне с поставената под номер 7 швейцарка Селин Наеф и при евентуален успех в следващата фаза ще се изправи срещу чехкинята Сара Бейлек.

Един забравен костюм и много надежди - абитуриенти в неравностойно положение отпразнуваха бала си в резиденция "Бояна"
Забрани за стрелба срещу градоносните облаци заради прелитащи самолети в Пловдивско