Григор Димитров приключи в Маями още след първия си мач

11:16, 27.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Тенис

Първата ни ракета отпадна още при първия си мач на Мастърс турнира в Маями, след като отстъпи с 5:7, 5:7 на световния №56 Камерън Нори.

Срещата продължи около два часа, а Григор може да съжалява, че не успя да вземе сет на британеца. В първата част хасковлията проби за 5:3 и сервираше за сета, но вместо това загуби четири поредни гейма, а с това Нори поведе в сетовете.

Във втората част българинът бе пробит още в третия гейм, но за щастие отговори моментално и изравни за 2:2. При 3:3 Димитров успя да отрази три точки за пробив, като в тези минути обаче явно си пролича, че Григор има някакъв физически проблем. При 5:5 Нори осъществи нов пробив и на свое подаване затвори мача.

Така за първи път в своята кариера Нори се класира за третия кръг на турнира във Флорида, като там негов съперник ще бъде №22 в схемата Тейлър Фриц. В изцяло американски сблъсък Фриц се наложи с 6:2, 6:2 над Маркус Гирон.

Татяна Лолова в последното си интервю за БНТ: Най-хубавото на живота е, че е живот