Първата ни ракета в мъжкия тенис Григор Димитров беше избран за член на Съвета на играчите към Асоциацията на професионалните тенисисти (ATP), обявиха от организацията вчера следобед.
Функцията на Съвета е да се събира няколко пъти в годината, за да даде препоръки на ръководството и съвета на директорите на АТР.
За Григор Димитров това е първи случай в кариерата му, в който той става част от управляващия орган, макар че пред сайта на АТР разкри, че и друг път е получавал покана да се присъедини.
"Невероятно е, че влизам в Съвета на играчите. Канен съм и друг път, но тогава не съм чувствал, че е правилният момент. Сега съм в позиция, в която имам опит зад гърба си, а имам опит и със самите тенисисти. Нямам търпение", заяви българинът.
В Съвета на играчите на АТР място намери и треньорът на Димитров Дани Валверду, който веднъж вече е бил част от структурата през 2018 година.
Двамата ще работят съвместно с Андрей Рубльов, испанците Педро Мартинес и Бернабе Сапата-Мирайес, нидерландецът Уесли Колхоф, финландецът Хари Хелиоваара, аржентинецът Педро Качин, австралиецът Мат Ебдън, както и венецуелеца Николас Перейра, които също влизат в Съвета.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok