Григор Димитров заема 29-о място от днес в ранглистата на ATP

от Вяра Илиева
08:25, 09.01.2023
Чете се за: 03:10 мин.
Григор Димитров

Григор Димитров, който стартира сезона обещаващо след два успеха в смесената отборна надпревара - United Cup, отстъпи с едно място в новата ранглиста на ATP.

Българинът не можа да защити 90-те завоювани точки от достигнатия полуфинал на ATP 250 надпреварата в Мелбърн, където миналия януари беше спрян от Максим Креси. Все пак успехът над Гофен в Пърт миналата седмица донесе 25 точки за най-добрия български тенисист и той загуби общо само 65 точки. Така от днес Димитров заема 29-тото място в класацията с 1395 точки.

Топтенисистът ни ще участва в първия турнир от Големия шлем в Австралия, като жребият за него ще бъде изтеглен в четвъртък.

Отличното представяне на Димитър Кузманов на United Cup, го изкачи с 14 позиции и от днес той заема 182-о място. За съжаление Кузманов допусна поражение в първия кръг на квалификациите за основната схема на Australian open този нощ.

Адриан Андреев загуби две позиции и се намира на 191-о място в ранглистата на ATP. 21-годишният Андреев имаше много добри представяния през последните няколко месеца на миналия сезон, които му позволи да дебютира в топ 200 и да участва в квалификациите на първия за годината турнир от веригата, където започна отлично. Андреев се класира за втория кръг тази нощ, след като успя да надиграе Франческо Мастрели (Италия) със 7:6(5), 4:6, 7:6(5) за 3:22 часа.

В топ 5 на класацията няма промени. Водач продължава да бъде Карлос Алкарас, следван от Рафаел Надал и Каспър Рууд. Четвъртото място е за Стефанос Циципас, пета позиция заема Новак Джокович, който вчера спечели турнира в Аделаида. В топ 10 се завърна Холгерт Руне. Андрей Рубльов вече е шести.

При дамите Виктория Томова е вече 91-а. Тя ще играе в основната схема в Мелбърн.

Гергана Топалова, която дебютира в квалификациите на WTA 250 турнир в Хобарт, запазва №324. В топ 500 от българките са също Изабелла Шиникова (№377) и Джулия Терзийска (№452).

На върха продължава да бъде Ига Швьонтек пред Онс Жабьор и Джесика Пегула

Българските национали по бокс влизат в битки за шест медала на европейското първенство
Чете се за: 02:20 мин.
Новак Джокович беше отличен с наградата на Световната спортна академия "Лауреус"
06:30, 23.04.2024
Интер е шампион за 20-ти път в Серия А след победа в "Дерби дела Мадонина"
23:49, 22.04.2024
Чете се за: 05:07 мин.
Българките записаха три победи, едно реми и две загуби на европейското индивидуално първенство по шахмат
23:17, 22.04.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Сибиу с Павлин Иванов ще се бори за петото място в плейофите на баскетболното първенство на Румъния
23:08, 22.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
България започна с тежко поражение на световното първенство по хокей на лед в Дивизия II
22:49, 22.04.2024