Хърватия разплака Русия след дузпи и е на полуфинал!

хърватия разплака русия дузпи полуфинал
17:03, 09.07.2018
Чете се за: 02:49 мин.
Световен футбол

Хърватия е последният полуфиналист на Световното първенство! „Шахматистите“ отстраниха домакина Русия с 6:5 след изпълнение на дузпи в драматичен мач, игран на стадион „Фищ“ в Сочи.

В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1, след като Денис Черишев даде аванс на Сборная в 31-ата минута, а само 8 по-късно Андрей Крамарич изравни.

В продълженията двата тима си размениха по още едно попадение. Домагой Вида даде аванс на Хърватия в 100-ата минута, но в 115-ата Марио Фернандес бе точен, за да бъде всичко решено след дузпи.

Ударите от бялата точка започнаха с пропуск на Фьодор Смолов, но Матео Ковачич също сгреши. Авторът на втория гол на Русия - Фернандес, обаче сбърка в третия рунд и до края всички футболисти на "ватрените" бяха точни, които заслужиха мястото си сред най-добрите 4 на Мондиала.

За място на финала Хърватия ще играе срещу тима на Англия, който отстрани Швеция с 2:0.

-----

Русия започна силно срещата и още във втората минута Черишев получи в наказателното поле, но бе затворен в решителния момент.

В 5-ата минута отново домакините създадоха напрежение в полето на Даниел Субашич. Головин центрира, а Деян Ловрен не бе убедителен и топката попадна у Дзюба, чийто шут беше блокиран.

Секунди по-късно Анте Ребич стреля от малък ъгъл, но Акинфеев изби в корнер. След изпълнението му Ловрен игра с топката, а след това Ребич стреля с глава над гредата.

В 31-ата минута Черишев овладя топката в центъра на терена, комбинира с Дзюба и с фалцов удар прати топката в мрежата на Хърватия.

Футболистите на Златко Далич веднага погледнаха сериозно към противниковата врата. В 39-ата минута Манджукич напредна отдясно и центрира към непокрития Крамарич, който се измъкна между пет защитници и с глава матира Акинфеев.

След подновяването на играта хърватите тръгна уверено в атака. В 51-ата минута Крамарич с атрактивен удар прати топката в ръцете на Игор Акинфеев. Десет минути по-късно Иван Перишич пропиля златен шанс. Двама защитници и Акинфеев се сблъскаха и подариха топката на хърватския нападател. Той шутира към далечния ъгъл, топката се удари в гредата и мина близо до голлинията.

В 72-ата минута резервата Фьодор Смолов проби в наказателното поле, но закъсня с нанасянето на удар. Отбитата топка попадна в руски футболист, който центрира в наказателното поле и Александър Ерохин стреля с глава близо до целта.

В 76-ата Манджукич свали топката около точката на дузпата за Лука Модрич, той се забави и ударът му бе блокиран.

В 89-ата вратарят Субашич получи контузия в бедрото, но поради липса на смени трябваше да остане на терена до началото на евентуални продължения, когато е позволена допълнителна четвърта смяна.

В четвъртата минута от добавеното време Смолов шутира от малък ъгъл, а Субашич изби. Вратарят на Монако остана на терена и в двете продължения.

В 100-ата минута Ловрен сбърка и се стигна до контраатака. Смолов падна в наказателното поле, но Сандро Ричи даде знак играта да продължи.

Минута по-късно Домагой Вида се извиси при корнер и стреля с глава, топката се отклони леко от Ведран Чорлука и влезе в мрежата.

В 115-ата Дзагоев центрира от статично положение, а Марио Фернандес изпревари Манджукич и отбеляза с глава, насочвайки неспасяемо в далечния ъгъл за 2:2.

Дузпите започнаха с пропуск на Фьодор Смолов, а Брозович вкара за хърватите. Последва точно изпълнение на Дзагоев, а Акинфеев отрази удар на Ковачич. Фернандес направи нов пропуск за Русия, докато Модрич с голяма доза късмет вкара. До края Игнашевич и Кузяев за домакините бяха точни, а Хърватия спечели мястото си на полуфиналите с безгрешни удари на Вида и Ракитич.

Президентът на Хърватия Колинда Грабар-Китарович изгледа срещата от трибуните в компанията на руския премиер Дмитрий Медведев.

Русия – Хърватия 5:6 (1:1 в редовното време, 2:2 след продълженията)

3:4 Иван Ракитич – гол

Русия: Игор Акинфеев, Фьодор Кудряшов, Иля Кутепов, Сергей Игнашевич, Марио Фернандес, Александър Головин (102-Алан Дзагоев), Роман Зобнин, Далер Кузяев, Денис Черишев (67-Фьодор Смолов), Александър Самедов (54-Александър Ерохин), Артьом Дзюба (79-Юрий Газински)
Селекционер: Станислав Черчесов

Хърватия: Даниел Субашич, Иван Стринич (74-Йосип Пиварич), Деян Ловрен, Симе Вършалко (97-Ведран Чорлука), Домагой Вида, Лука Модрич, Иван Ракитич, Иван Перишич (63-Марсело Брозович), Анте Ребич, Марио Манджукич, Андрей Крамарич (88-Матео Ковачич)
Селекционер: Златко Далич

Жълти картони: Юрий Газински (Русия); Деян Ловрен, Иван Стринич, Домагой Вида, Йосип Пиварич (Хърватия)

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.