Хебър (Пазарджик) ликува с втора поредна шампионска титла по волейбол

хебър пазарджик ликува втора поредна шампионска титла българия волейбол
Снимка: Национална волейболна лига
21:27, 26.04.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Хебър (Пазарджик) отново е шампион на България по волейбол при мъжете.

„Тигрите“ постигнаха трета победа във финалната серия срещу Нефтохимик (Бургас), след като спечелиха с 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:15) гейма в зала „Младост“.

Волейболистите на Камило Плачи заличиха ранно изоставане от 3 точки, за да затвори първата част при 25:17, благодарение на отличната блокада и безмилостния сервис на Брадли Гънтър.

Нефтохимик, воден от Николай Николов, не се поддаде на негативни емоции и с много воля и себераздаване изравни в геймовете след 27:25 във втория гейм.

Размяната на водачеството в зала „Младост“ продължи през целия трети гейм, спечелен от гостите с 25:23 заради по-малкото непредизвикани грешки.

До края Хебър не изпусна контрола на двубоя, за да триумфира при 25:15 с втора поредна титла и без загубен мач в първенството.

Водещи от БНТ се включиха в инициативата "Походът на книгите"