Ига Швьонтек продължава уверено в Ню Йорк

12:01, 04.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.
ига швьонтек премина сабаленка поредна победа

Световната №1 в тениса при жените Ига Швьонтек се класира за 1/8-финалите на US Open, след като постигна трета поредна двусетова победа на кортовете в Ню Йорк.

В третия кръг нейна жертва стана американката Лорън Дейвис, която Швьонтек надигра с 6:3, 6:4.

Полякинята започна двубоя силно, пробивайки съперничката си още в първия ѝ сервис гейм за аванс от 2:0. До края на сета двукратната шампионката от Ролан Гарос контролираше аванса си, за да затвори частта с 6:3.

Вторият сет започна с предимство за Дейвис, която на свой ред реализира ранен пробив, който ѝ помогна да поведе с 3:0. Оттук нататък обаче Ига Швьонтек пое изцяло контрола върху срещата, печелейки шест от следващите седем гейма, за да стигне до крайния успех след 6:4 във втората част.

По този начин световната №1 за втора поредна година се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ, където нейна съперничка ще бъде Юле Ниймайер, която се справи с Цинвън Чжън от Китай с 6:4, 7:6(5).

Напред към 1/8-финалите продължава и трикратната финалистка в турнира Виктория Азаренка, която надигра с 6:3, 6:0 Петра Мартич.

В най-драматичния двубой от изминалата вечер Петра Квитова надигра Гарбиние Мугурса с 5:7, 6:3, 7:6(10) в мач, който противопостави две бивши шампионки от Големия шлем. За да стигне до успеха, чехкинята отрази и два мачбола в мача, който продължи 2 часа и 41 минути.