Ига Швьонтек с нова експресна победа и място на полуфиналите в Париж

Действащата шампионка на "Ролан Гарос" продължава с победния си ход във френската столица

ига швьонтек нова експресна победа полуфиналите париж
15:54, 04.06.2024

Ига Швьонтек записа нов безпроблемен успех на „Ролан Гарос“ и си проправи път до Топ 4. Действащата шампионка в Париж не срещна проблеми срещу чехкинята Маркета Вондрушова след 6:0 и 6:2 във втория четвъртфинал при жените на корт „Филип Шатрие“. Двубоят продължи в рамките на час и 2 минути.

Полякинята бе безапелационна и след като само преди дни отстрани Анастасия Потапова от Русия без да загуби гейм, днес също не допусна никакви колебания срещу чехкинята. На полуфиналите Швьонтек ще играе срещу Коко Гоф, която по-рано през деня елиминира Онс Жабер от Тунис с 4:6, 6:2 и 6:3.

Водачката в световната ранглиста записа три бързи пробива още в първия сет и без проблеми го спечели с 6:0. Макар че във втората част Вондрушова оказа малко по-сериозна съпротива, Швьонтек продължи със силното си представяне и стигна до 6:2, както и до победата.