Илия Царски триумфира в кралския клас в старта от 3-ия кръг на националния автомобилен шампионат на затворен маршрут

пилоти подали заявка състезанието писта дракон уикенд
18:10, 05.11.2023

Село Калояново бе домакин на третия кръг от националния автомобилен шампионат на затворен маршрут, което се проведе на "Писта Дракон".

Съботната квалификация се проведе при тежки метеорологични условия, но за неделното състезание времето бе слънчево.

В кралския клас победител стана Илия Царски с Митсубиши Лансер Ево 9, следван от Венцислав Станев с Митсубиши Лансер Ево 10. Призовата тройка допълни Пламен Камбуров, който стартира от първа позиция.

В най-многобройната серия "Лада" след оспорвана битка на първо място завърши Крум Крумов, втори на 7,769 секунди финишира Веселин Николаев, а трети остана Владимир Ганев.

В серия "Спорт" победата грабна Александър Антов с Хонда Сивик, изпреварвайки Александър Димитров и Искрен Веселинов и двамата с Хонда Сивик.

В серия Туринг пръв финишира Кристиян Христов с Хонда Сивик. Зад него останаха Иван Алексиев също с Хонада Сивик и Станислав Паришков с Опел Кадет.

Последния кръг от националния автомобилен шампионат на затворен маршрут ще се проведе на 17 и 18 ноември в Стара Загора.