Илиян Радулов стана първият българин, класирал се за финал на турнира по тенис в Роухямптън

илиян радулов стана първият българин класирал финал турнира тенис роухямптън
Снимка: БФ Тенис
15:47, 06.07.2023
Чете се за: 00:52 мин.

Илиян записа пета поредна победа и се класира за финала турнира от категория J300 ITF в Роухямптън (Великобритания).

Българинът се наложи на полуфиналите с 6:4, 1:6, 7:5 над №4 в световната ранглиста за юноши И Джоу от Китай. Това е пета поредна впечатляваща победа за Илиян на турнира.

С този успех Радулов стана първият българин в историята, който се класира за финала на този престижен турнир.

Надпреварата в Роухямптън е последна преди Уимбълдън за юноши и девойки.

Добра подиум тренировка за България преди световното по художествена гимнастика за девойки в Румъния
Радев: Не подкрепям българско оръжие за Украйна. Зеленски: Ако сте на мое място, какво ще правите?