Интер Маями се класира за финала на турнира за Купата на САЩ

интер маями класира финала турнира купата сащ
09:22, 24.08.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Интер Маями се класира за финала на турнира за Купата на САЩ по футбол (US Open Cup), най-старият национален футболен турнир в Съединените щати и второто най-старо отборно първенство в американските спортове.

Интер Маями отстрани на полуфиналите домакина Синсинати след 2:2 в редовното време, 3:3 в продълженията и 5:4 при последвалите дузпи.

Във втори пореден мач звездата на Интер Лионел Меси и съотборниците му спечелиха след изпълнение на дузпи. Тимът от Маями изостана с 0:2 след като за Синсинати се разписаха Лусиано Акоста в 18-ата и Брандън Васкес в 53-ата минути. С два гола на еквадорския нападател Леонардо Кампана, дошли след асистенции на Лионел Меси в 68-ата и седмата минута на добавеното време, Интер Маями изравни за 2:2.

Съперниците си размениха по още едно попадение в продълженията. Интер Маями излезе напред в резултата в 93-ата минута, когато Жозеф Мартинес се разписа за 3:2, а Синсинати изравни чрез Юя Кубо в 114-ата минута.

Меси отбеляза първата дузпа за Интер Маями, а съотборниците му не сгрешиха при следващите изпълнения, докато домакините пропуснаха петата си дузпа и отпаднаха от турнира.

В другия полуфинал Хюстън Динамо се справи у дома с Реал Солт Лейк с 3:1 и също заслужи място на финала на 27 септември във Форт Лодърдейл, Флорида.

Галатасарай и Брага спечелиха първите си срещи от плейофите за влизане в Шампионската лига